Hvad basere du din viden om stress og depression på?
Stress er en sygdom som mennesker dør af! Og nogle som har haft stress kommer sig over det igen, og det er for nogle aldrig muligt at få et arbejdsliv igen.
Depression i svær grad i det samme som ovenstående.
Syntes dit indlæg bevidner om uvidenhed!
Det er baseret på at folk misbruger diagnosen stress. Nærmest hver 2 er/har været sygemeldt med stress ( vi snakker ikke om krigsveteraner) i et rigt land som Danmark , hvor man i virkeligheden kan bare nyde livet uden bekymringer, da sikkerhed og støtte er som det er. Det rigere land er de flere skaber den kunstige stress sygdom fordi folk er fandt til at få og få og få og så snart der kommer den mindste forandring uhhh så brokker vi os og få det såååå dårligt!
hvad gøre resten af verden, hvor de SKAL ha job for at leve?? De tager sig sammen og kæmper og ikke gemmer dig bage ved lykkepiller og piver at de har såååå mange bekymringer at de ikke kan klare det!!
igen det riger land det flere stress relateret sygdom.
Anmeld