LinLin skriver:
Det er din konklusion?? At en 10-årig nok har lært af det og ikke at man fra skolens side kunne have fundet på noget andet....??
Håber da ikke dine børn kommer til at glemme noget 
Der er sikkert andre reglerne på deres fremtidige skole. Men selvfølgelig kommer de til at glemme noget. Alle glemmer engang imellem. Og jeg siger det lige igen igen igen igen igen ... jeg er enig i at konsekvensen godt kunne være anderledes da den ikke er skide pædagogisk og måske ikke til stor gavn MEN en regel er en regel. Så må de jo lave reglen om hvis flere forældre f.eks klager.
Nej det er ikke en konkusion men jeg havde bare ikke så meget mere at skrive. vi bliver ikke enige. Selvom jeg flere gange har skrevet at jeg faktisk synes at konsekvensen er gammeldags osv.
Men jeg synes ikke det er noget at skrive til BT om ...
Anmeld