Ville ikke besvare noget der for mig er så useriøst og urealistisk . Jeg forholder mig til det jeg tror på, og svarer ud fra det. Vold udøves ikke på børn heller ikke i islam. Så desværre kan jeg ikke besvare dit spørgsmål 
Det afhænger jo af øjnene der ser - jeg mener det nu helt seriøst
Jeg spørger dig bare hvor langt du ville være villig til at gå for din tro? Jeg har intet sagt om at omskæring er mishandling af børn så det ved jeg ikke hvor du får fra? Men HVIS der var tale om mishandling fx. ved en afskåret finger - ville du så du gøre det hvis din tro foreskrev det?
Det kunne være hvilken som helst anden person og tro jeg spurtge men nu spørger jeg dig fordi jeg er interesseret i at vide det og fordi du nu lige tilfældigvis er meget aktiv i denne her tråd.
Anmeld