I dag - 10 mdr efter fødslen af Silas
- vejer jeg 84-85 kg!!
Den sidste uge har jeg bare følt mig rigtig led og tyk - så jeg er ved at skrabe ALT den motivation sammen jeg kan for NU SKAL DET ALTSÅ BARE VÆRE... og i dag hvor det har været SÅ varmt at jeg næsten ingen tøj har haft på, har jeg haft det så træls med mine deller og tøj jeg ikke længere kan passe
øv altså...
Og hvad vil jeg så med det her indlæg??
Jeg vil gerne spørge Jer søde damer hvad I gør/har gjort/vil gøre for at smide de overflødige kilo - altså hvad virker for Jer?
Og er der evt en/nogle som også vil i gang nu og vil hjælpe mig/følges?
Kram Sofia 
Hold da op mand, dette indlæg er som skrevet af min hånd.
Og jeg havde helt seriøst overvejet at oprette et indlæg fuldstændigt magen. Så jeg kender helt og aldelels til din situation!!
Måske jeg lige skulle tage mig tid til, at læse svarene igennem, og se om "de gyldne vise ord", skulle stå et sted hér. Jeg bør så meget se at gøre noget ved det. Jeg er TRÆT AF at være overvægtig (vejer ca. 85 kg.), men jeg evner tilsyneladende ikke dét som skal til, for at gøre en ærlig og ordentlig indsats - og det SKAL jeg altså. For jeg får det træls og dårligt indeni, af at se ud som jeg gør, og være træt af mig selv 
Anmeld