Kirstine har fødselsdag d 25/12 og hun har INGEN problemer med det. Jeg tror mere at det er andre voksne omkring hende der synes der er forfærdeligt.
Vi fejrer rigtig fødselsdag selv om det er midt i julen, altså med lyserød dug, flag og prinsesseservietter og boller, kakao og kagekone. Kirstine føler ikke hun går glip af noget, selv om hun er 6 år nu. Jeg tror faktisk at hun har det sådan ret: "ha ha ha, jeg får gaver TO dage i træk, min kusine Mille skal vente HEEELT til sommer før hun må få flere".
Vi prøver jo af livens lyst at lave en baby nu, og har ikke tænkt os at holde pause de næste par mdr bare fordi det så evt. er et julebarn. Uhh Kirstine var den bedste julegave nogensinde. En mere af dem tak!! Så ville jeg da være verdens heldigste!
Anmeld