Anonym skriver:
hej tøser. jeg er anonym da det stadig ikke er offentliggjort at jeg er gravid 
mit spørgsmål lyder på - HVORDAN, håndterede i den kvalme der? jeg synes den bliver værre og værre for hver eneste dag, men jeg har jo et arbejde og en skole der skal passes, selvom jeg mest har lyst til bare at blive liggende i sengen..
hvad gjorde i? bed det i sig, og arbejdede sig igennem det eller meldte i jer syge? eller noget helt andet?

Altså nu arbejder jeg ikke, så i forhold til at melde syg eller ej, kan jeg ikke svare på, men jeg har også rigtig meget kvalme!
Jeg spiser lidt hele tiden stort set

har gulerødder og mandler i tasken, har altid vand på mig og så har jeg købt de der seaband på apoteket og de kan godt hjælpe mig lidt.
Det hjælper også lidt nogle gange med noget frisk ingefær i noget kogende vand og med lidt citron, eller noget pebermyntethe

Men jeg tror du skal prøve dig lidt frem med, hvad der virker for dig!
Anmeld