louiseandersen85 skriver:
Kan du ikke prøve a fortælle din ide om hvordan man måske kan finde en ballance.
Nu ved jeg jo ikke hva din holdning er om det med a ens børn sover i forældrenes seng, men jeg kan godt forstå den problemstilling du har stået i, og et 'voksent' konfirmations barn burde måske heller ikke have bohov for a komme ind til sin mor, men det har du haft.. vær ikke flov. Men hvordan tror du det kunne været gjort bedre så du stadig følte tryghed?
Jeg vil ønsket jeg var smidt ud noget før... da jeg tror at jeg var blevet lidt mere selvstændig af det. Jeg gad heller ikke med på spejder lejre osv.
Synes faktisk også det var total ufedt at tage dem når de havde sex, og jeg vidste udmærket godt hvad der forgik, selvom de prøvede at skjule det... måske følte jeg mig lidt udenfor.
Det er jo min forældres behov at jeg sov der så længe, tror jeg.
Alting med måde og det skal ikke være hver nat.... Nu har jeg ikke børn, så skal ikke kloge for meget i det.
Anmeld