mimse skriver:
Hej Charlote 
Også hjertelig velkommen til gruppen fra mig - som er den anden "nye i flokken"
.
Det lyder til at være en helt vidunderlig familie du har med alle de mange børn. Skønt!!! Du må have stort held og lykke med din nr. 5! Jeg håber for dig, det kommer til at gå rigtig godt, og at du får lov at føde snart!
Jeg havde selv termin d. 30/12 - så jeg håber også på, at det sker snarest.... Ellers har jeg skrevet lidt om selv på en af de første sider, så det vil jeg ikke bruge mere spalteplads på her.
Endnu en gang: stort held og lykke!!!
Mange hilsener
Mie
Hej Mie
Tusind tak for velkomsten til dig også, og selv hjertelig velkommen 
Jeg er ret sikker på vi har fundet en skøn skøn gruppe her
Uha, hvor jeg synes det er synd for dig du allerede er "så langt over tid". Kan bare SÅ godt huske, HVOR lang tiden er. 1 dag over tid føles så lang, som den tid man allerede HAR været gravid. Jeg ALTID gået over tid. Det korteste var med David, det var 11 dage over. Ellers har det været 20 dage, 16 og 13 dage. Det er på INGEN måde sjovt.!!!
Jeg håber så meget på at føde nogenlunde til tiden denne gang. Min jordemor siger det nemt kan ske, da det er en anden farmand
Jeg sender dig en ordentlig læs ve-støv med en MASSE kraft i 
Vh Charlotte
Anmeld