Rose22 skriver:
Hej i skønne kvinder her inde 
Nåå, jeg vil meget gerne høre fra jer om hvad i mest spiste af og om i kunne lide surt eller sødt i jeres graviditet (Gælder også for dem som stadig er gravide) HE HE 
Også lige det sidste, hvilket køn fik i så ud af den vidunderlige skønne mave HI HI 
Stort kram til dig, tak fordi du ville svare 
min første graviditet:de første 3 måneder hadede jeg alt mad - kunne ikke få noget ned, men senere Elskede jeg Leverpostegsmadder med mayonaise og rødbeder , TUK Kiks, sodavands-is ( pga kvalmen)
Jeg kunne kaste op bare ved tanken af Chips, og jeg elsker ellers Normalt Chips. Og kunne slet heller ikke klare lugten af Karry.
Og fik en skøn smuk og og dejlig DRENG 
Min 2. graviditet :
jeg er kun i 8 uge nu, men har allerede nogen ting ( men der kan falde meget fra og komme meget til af underlige ting endnu)
men Lige nu hader jeg ALT mad. ( speceilt Kød )
det eneste jeg har lyst til er Mac d mad. men alt mad og slik og drikkelse tvinger jeg i mig , har så meget kvalme hele dagen lang 
Ved endnu ikke hvad jeg venter mig, men håber mest på en DRENG
Men vil blive ligeså Lykkelig for en Lillesøster 
Anmeld