Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
DenHeldige skriver: Hvad så hvis han vil være blod -og organdonor?
Hvad så hvis han vil være blod -og organdonor?
Det er godt at der er mænd der gør det!!
Det skal bare ikke være MIN mand!! ....Jeg ville ikke have det godt med, at andre kvinder "et sted derude" gik rundt og bar på hans ufødte barn, og at mine børn biologisk set, ville få en masse halv-søskende.Så det ville ikke blive med min accept - pengenød eller ej!
Mette+Mathias skriver: Det får man jo ikke børn af
Det får man jo ikke børn af
Beklager. Kan virkelig bare slet ikke se problemet. Det er jo ikke HANS børn, da han jo ikke skal være far for dem.
Min holdning er helt klar - NEJ - ikke min mand. Jeg ville ikke have det godt med, at der skulle gå halvsøskende rundt. Samtidig skal man gøre det fordi, at man har lyst og ikke pga. pengenød. Men hatten af for dem som gør det
DenHeldige skriver: Beklager. Kan virkelig bare slet ikke se problemet. Det er jo ikke HANS børn, da han jo ikke skal være far for dem.
Jeg er imod sæd og æg-donation, så nej.
Malunsesmutti skriver: Jeg er imod sæd og æg-donation, så nej.
Kan du forklare hvorfor?
chael skriver: Rent genetisk er det jo mandens børn. Uanset om han er der for dem eller ej. Det er 23 kromosomer der bliver leveret. Så uanset hvordan man vender og drejer den, så er det donorens børn. *Camilla
Rent genetisk er det jo mandens børn. Uanset om han er der for dem eller ej. Det er 23 kromosomer der bliver leveret. Så uanset hvordan man vender og drejer den, så er det donorens børn. *Camilla
Men det gør ikke noget at nogle af hans organer lever videre i et andet menneske, hvis han donorer dem? Og så må jeg jo lige spørge: ville du selv tage imod hjælp mod barnløshed ifoa doner, hvis ikke du og din mand lige var så heldig at kunne klare det selv?
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128