Vi bor på 4. sal (!), så jeg vil heller ikke lade vognen stå, og Jakob er desværre begyndt at vågne, når jeg bærer ham op i liften
Så min. én gang om dagen, går jeg enten en laaaang tur, så jeg er sikker på, han får sovet godt igennem, eller sætter mig på en café el. lign. og lader ham stå udenfor, så han sover videre.
Har også overvejet, nu hvor vejret er blevet bedre, at sætte mig i gården med en bog, når vi kommer hjem fra tur, så det er også en mulighed, hvis der hører gård til jeres ejendom...?
Men ja, hold op, hvor er det øv nogle gange at bo i lejlighed - for det ville da være meget rart at kunne tulle rundt og være lidt huslig, mens den lille sov udenfor i barnevognen indenfor rækkevidde
Anmeld