fif skriver:
Heej derude!!
Min pige på knap 3 måneder, gider bare ikke sove om dagen og er ved at gå op i hat og briller!!!
Idag har hun sammenlagt sovet i 2timer og 40 min, det er jo ikke normalt, så derfor tænker jeg om jeg skulle begynde at give hende flaske ved siden af amningen, og hvad kan I anbefalde?? - Har I nogle fif til hvordan I får jeres børn til at sove??
Hilsen Fie ...
Min søns dag på snart 4 mdr. ser sådan ud ..
Vågner kl 5. og får mad .. Er vågen indtil kl. 7 .. Sover højst to timer til kl. 9 og får mad igen ..
Så er han vågen indtil kl. 12 og sover en time indtil kl. 13. Så får han mad , Så er han vågen indtil kl. 1800 , hvor han får mad igen og blir lagt til natten .. Så sover han til kl. 24 hvor han får mad , og sover så igen til kl. 5 om morgenen
Som du kan se sover min søn højst 4 timer om dagen , og han er også glad og tilfreds .. Han får MME og spiser 230 Ml hver gang , så jeg har en MEGET sulten søn !
Men tror det er en overgang hvor de begynder og være mere og mere vågne .. 
Anmeld