Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Hvordan får I vand ?Henter I hver gang eller hvordan ?Min mor sagde , at jeg kunne købe en termokande til at have stående .. Men ville lige høre , om der er nogle gode idéer herinde :p
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
hvad skal du bruge vand til ?
Maja_4000 skriver: Hvordan får I vand ?Henter I hver gang eller hvordan ?Min mor sagde , at jeg kunne købe en termokande til at have stående .. Men ville lige høre , om der er nogle gode idéer herinde :p
vi hentede vand hver gang :0) nu står det på badeværelset:0)
min svigerinde og svoger bruger termokande....
Vi bruger vådservietter
Vi har engangsklude liggende på badeværelset, som jeg lige vådgør og tager med ud til puslebordet....
Jeg "parkerer" hende et sikkert sted, henter vand og så pusler vi.
Ind imellem må jeg indrømme at jeg har genbrugt vandet og så er det jo altså koldt... Men det var da et supergodt tick med termoflasken.
Jamen .. "Må" man godt bruge vådservietter altid ? :p
Vi brugte termokande til at starte med og det fungeret fint i starten men så blev jeg træt af det så nu bruger vi vådservietter.
Millesmammi skriver: hvad skal du bruge vand til ?
Til at vaske numsen i.
jeg bruger også vådservietter
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128