Jeg fødte kl 23:00 efter 24 timer med veer, så der blev sendt et billede af mig og bebs rundt og så ringede vi sammen om formiddagen og aftalte hvornår. (Var først på barselshotellet kl 5-6, da jeg lige skulle syes og var ventetid på portøren) så vi gik meget kold da vi endelig nåede derop :-).
Min far + farmor kom så omkring kl 5 da vi havde sovet ud og min svigerfamilie kom kl 20 ca, da de så kunne tage på arbejde normalt.
Gæsterne blev vel 1-2 timer hver men var meget afslappet og lægen kom f.eks. hvor alle gik ud så Lea og jeg var på stuen alene.
Dagen efter tog vi hjem, hvor min mormor og morfar kom til the/kaffe.... eller de havde kage og kaffe med så vi lavede bare the til os selv... tror de blev 30 minutter. Men alle snakkede vi med efter fødslen for at aftale, men alle havde så også minimum 1 times transport så vi skulle jo gerne have tid/overskud til gæsterne :-)
Derefter fik vi 3-4 dage selv og så kom mine svigerforældre igen (svigerfar var ikke med første gang da han var syg og han sku jo også møde Lea)
Anmeld
Citér