Soap skrev:
Uanset hvad din og min mening er og hvad der forståes og ikke forståes i denne sammnhængen ændre det ikk faktummet af hvad der egentlig foregår ude i den store verden og jeg kan sagtens forstå at du beholder sky klapperne på når du har det inde på livet, det ville jeg nok også ha´foretrukket at ha´gjort
Nu synes jeg, du bliver grov og tillægger mig motiver, jeg ikke har. Hvis jeg, som i de første 2/3 af tråden her, ikke havde nævnt min egen datter, men kun forholdt mig til, hvad jeg oplever professionelt - og hvad jeg erfarer i AKT-regi - ville der så også have været tale om skyklapper?
Du vil ikke ud med, hvad din egen baggrund for at hævde, at det finder sted i stort omfang, er - på det grundlag er det lige smart nok at anklage mig for at have skyklapper på, fordi jeg har været åben nok til også at nævne min egen datters tilfælde. Jeg har ikke tidligere oplevet, at personlige oplysninger bliver vendt mod nogen herinde, men jeg vil da tænke mig om to gange fremover, før jeg lukker op for den slags. Lidt ærgerligt.
Anmeld