Mother-love skriver:
Okay det var lang tid for ham at være væk fra bhv. Var det så ikke næsten at starte forfra med indkøring da han skulle starte igen?
Mine børn er hjemme 5 uger hver sommer, og jo selvsagt skal der lige tilvænning til når de starter op efter ferie (men ikke mere end efter en uges ferie), men slet ikke som en ny indkøring og de mange uger uden hverdag er guld værd.
Havde også de store hjemme 5 uger efter lillebror blev født og en uge før for den sags skyld fordi det lå i sommerferien - havde regnet med at sende dem afsted og havde en aftale med såvel børnehave som SFO om at vi så tiden an, men da det kom til stykket kunne jeg ikke bære at sende dem afsted i deres sommerferie så vi havde 5 skønne uger.
Anmeld