Anonym skriver:
Jeg testede svag positiv i September måned. 2 dage efter fik jeg min menstruation, så jeg regnede med den var falsk positiv. Jeg har fået min menstruation hver måned siden.
Men det nager mig, jeg føler ikke at jeg vil tage en graviditets test mere, fordi jeg netop får min menstruation, så føler jeg det er virkelig fjollet. Det er efterhånden mange måneder siden jo.
Jeg har taget lidt på, min mave buler mere ud af, og det nager mig virkelig om den falske positiv virkelig var falsk? kan man virkelig få menstruation under graviditet? synes normalt jeg høre at det er pletblødninger man får, men jeg bløder 6 dage hver måned.
Kan det lade sig gøre? eller skal jeg bare komme over den falske positive test. 
Jeg har en i min mødregruppe der ikke opdagede hun var gravid før hun var 24+ Nu skal hun føde her til feb.
Så ja, det kan lade sig gøre. Og det sker. Tag en test! 
Anmeld