Efterveer hvor længe??

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

3. april 2013

StineW79

Profilbillede for StineW79
hannetheis skriver:

Nu spørger jeg måske dumt men er det kun ved alm fødsel man har efterveer?
Har fået 2 børn ved aks og pks. Og har aldrig mærket dem. Men man får slf også nogle piller efter ja i en hel uge så han være de tager den.



Jeg fik aks første gang, uden at ha haft veer inden,og jeg mærkede overhovet heller ik noget til efterveer bagefter. Anden gang fødte jeg alm og havde vildt mange efterveer, så har selv tænkt det samme omkring ks!

Til ts. Syntes det lyder fulstændig som mine efterveer. Tror jeg havde efterveer i ca 1 mdr efter min fødsel, blødte med klumper i ca 1 mdr også, og blødte i næsten 8 uger efter. Der var intet unormalt! Vh stine

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

4. april 2013

Anonym trådstarter

Jeg vil lig komme med en opdate :-)

jeg har i dag været til kontrol på sygehuset i forbindelse med min kronisk sygdom og ind for 5 minutter kunne hun ud fra hvad jeg bare fortalte konkluder at det var en urinvejsinfektion som jeg hae fået under fødslen. Så nu er jeg startet på antibiotika og piller mod for meget mavesyre. Og det har allerede taget en del af smerten :-)

Jeg håber det fortsætter sådan :-) 

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.