Hejsa.
Øv med karsprængninger. Jeg havde selv et par store nogle på benene, efter mit arbejde som stewardesse. Jeg fik dem fjernet vhj. sceloresering, en behandling hvor man med en tynd nål, sprøjter et stof ind, som lukker karrene og derved ophører det grimme blå mærke. Det tager lidt tid og koster ca 1000-1500 pr gang.
Idag er de helt væk, dog med undtagelser af nogle små fine nogle, men det er fordi min hud er så fin. Og dem kan man faktisk ikke se, så de generer mig ikke. Så jeg vil sige pyt med det, det er noget der nemt kan ordnes!
Bare lige et råd: Få det gjort om vinteren, da man ikke må få sol på benene efter behandlingerne og der skal gå mindst en mdr imellem. Dine ben ligner noget der er løgn lige efter, men det går over 
Anmeld