Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Idag var vi en tur i Aldi. Kæbte 5 pakker Vibelle-bleer i april måned.
Idag er de steget 7 kr. 7 kroner!!! Det sys jeg faktisk er en stor prisstigning! Hvad siger I? (De er vel også steget i jeres Aldi'er)?
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
MorDk skriver: Idag var vi en tur i Aldi. Kæbte 5 pakker Vibelle-bleer i april måned. Idag er de steget 7 kr. 7 kroner!!! Det sys jeg faktisk er en stor prisstigning! Hvad siger I? (De er vel også steget i jeres Aldi'er)?
Loa skriver: Er de? Det har jeg slet ikke lagt mærke til.... Og jeg har endda lige købt en pakke der fra.....
Er de? Det har jeg slet ikke lagt mærke til.... Og jeg har endda lige købt en pakke der fra.....
Jeg plejer at give 80kr. Nu koster de 87kr. (86.95)
MorDk skriver: Jeg plejer at give 80kr. Nu koster de 87kr. (86.95)
Loa skriver: Ja tror også jeg plejer at give 79,95, men sindssygt hvis de er steget 7 kroner bare ud af det blå....
Ja tror også jeg plejer at give 79,95, men sindssygt hvis de er steget 7 kroner bare ud af det blå....
Jeg blev ærlig talt ret forarget Spurgte en medarbejder dernede... og han sagde at det er 1 måned siden de satte prisen op! Jeg sys altså det er mange penge!
prøv og lærk mærke til hva str. for jeg mener at fra str. 2 og 3 bleer koster 80 kr.. og de andre 87 . det er det ihvertfald i den aldi her hvor jeg bor
MiaLarsen skriver: prøv og lærk mærke til hva str. for jeg mener at fra str. 2 og 3 bleer koster 80 kr.. og de andre 87 . det er det ihvertfald i den aldi her hvor jeg bor
Jamen jeg har købt str. 5 (lilla) 11-25kg. siden han var 8 mdr. og de har kostet 80 kr. liiige indtil nu...? Sys jeg er vildt!
MorDk skriver: Jamen jeg har købt str. 5 (lilla) 11-25kg. siden han var 8 mdr. og de har kostet 80 kr. liiige indtil nu...? Sys jeg er vildt!
Hvor stor er din dreng? Undskyld spam.. Overvejer nemlig at prøve dem til Mnor at spare nogle penge.. Der er kunstart 2 blebørn.. Kan de fåes i str 1 eller starter de først i str 2? Kram
sådan noget tænker jeg slet ikke over alle tingene stiger og nogle gange mere voldsomt ind andre gang og ja jeg skal jo have de bleer så pyt med prisen...
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128