ulovlig hund eller?

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

21. juni 2012

Mor til Ella

mor-til-en-dejlig-baby skriver:

God aften

 

jeg har købt mig sådan en sød hvalp - og jeg var selv helt ude for at hente ham, og så hans mor! men faderen fik jeg aldrig mødt .. Sælgeren forklare den er lovlig - og jeg vælger stole på det, og han har lovet at skrive racen ned sådan så jeg ikke kommer i klemme når han skal til dyrlæge.

 

Men,men,? han vækker meget opmærksomhed når jeg lufter ture med ham? folk, kigger og spørg ind til havd det er for hund og hvad den hedder! jeres ærlige mening! ser denne hund her ulovlig ud????



Svært at sige..... Måske noget blanding.......

Men synes sku også folk er bleven så bange for alt der går på fire ben siger vov og IKKE er en labrador

Har selv en boxer, bliver hver uge stoppet af folk, der belære mig om at den skal have mundkurv på, og hvordan man kan finde på at gå tur med den ved legepladsen Og han er hverken muskel eller kamp hund

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.