Mormilla skriver:
Jeg har snakket med dagpleje moren. Og vi er blevet enig om at han skal ha lov til at sove de 3 timer. Fra 12-15...
Han vil få frugt hos hende undtagen fredag, der får han her hjemme.
Så jeg er bare super glad 
det lyder godt. ja, jeg kan godt forstaa du er frustreret det er IKKE sjovt at staa med en lille ked af det gut hele aftenen, efter en lang dag vaek fra ham!!
som gammel au pair og medarbejder i institutioner, har jeg godt set born der er super glade og fungerer alle tiders hele dagen i institutionen men derhjemme siger foraeldrene at de er helt umulige

og saa horer jeg til de foraeldre som krummer taer og slet ikke kan ta' naar smaa born under 2 skal vente med at spise naar de er sultne!!
Ja, det er ikke nemt at vaere foraeldre eller dagpleje mor!!!
Hvis det ikke bliver bedre og du er stadig utilfreds saa er det bedst at skifte sted. at samarbejde foraeldre og passer imellem er bestemt en gi' og ta' situation. der er IKKE noget vaerre for en passer at staa og prove at gore sit bedste og saa have foraeldre der bare kraever og kraever uden at gi' noget selv. saa korer alle surt i det. held og lykke med soveriget og frugten!
Anmeld