Er jeg gravid? Kan ikke vente...

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

16. marts 2012

**Ønskebabyen

babyklarNu skriver:

Det var slet slet ikke meningen at der skulle komme en dårlig stemning ud af det her.. Jeg havde bare et spørgsmål, ogselvfølgelig er der forskellige meninger. Men lad vær med atangrib på den måde det er der ingen grund til?.

- nå, videre til nogle af jeres svar (; .. Jeg håber du har ret når du siger at du tror det er ÆL, men jeg har aldrig mærket det så kraftigt før??



Det var heller ikke min mening at angribe. ved bare ikke hvordan jeg skal forklare mig uden det kommer til at virke negativt.

Men..... For mig ku det bare godt lyde som om du måske ikke har sat dig helt ind i kroppens cyklus osv. man kan jo ikke mærke en graviditet samme dag eller dagen efter man har haft ægløsning. På det tidspunkt er det endnu ikke sikkert der overhovedet bliver en graviditet

Men nu til dine spørgsmål.. jeg ved ikke om du har været på p-piller før i startede pb? Men hvis dette er tilfældet, kan det være dem der stadig har siddet i din krop og holdt nogle af ÆL smerterne tilbage, eller hvad man nu skal sige.. Nogle kvinder får mange smerter og andre mærker den overhovedet ikke (her er jeg desværre i blandt!) Men se det på den lyse side, du kan mærke din ÆL, så ved du jo også hvornår det er bedst at hygge lidt med kæresten

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

16. marts 2012

Baby93

Det er rigtigt 

- men tak for det. Jeg tror sku bare jeg venter, og hvis jeg ikke får mens i slutningen af måneden, så tar jeg en test og så må vi se om det var noget eller ej (: 

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.