babyklarNu skriver:
Det var slet slet ikke meningen at der skulle komme en dårlig stemning ud af det her.. Jeg havde bare et spørgsmål, ogselvfølgelig er der forskellige meninger. Men lad vær med atangrib på den måde det er der ingen grund til?.
- nå, videre til nogle af jeres svar (; .. Jeg håber du har ret når du siger at du tror det er ÆL, men jeg har aldrig mærket det så kraftigt før??
Det var heller ikke min mening at angribe. ved bare ikke hvordan jeg skal forklare mig uden det kommer til at virke negativt.
Men..... For mig ku det bare godt lyde som om du måske ikke har sat dig helt ind i kroppens cyklus osv.

man kan jo ikke mærke en graviditet samme dag eller dagen efter man har haft ægløsning. På det tidspunkt er det endnu ikke sikkert der overhovedet bliver en graviditet

Men nu til dine spørgsmål.. jeg ved ikke om du har været på p-piller før i startede pb? Men hvis dette er tilfældet, kan det være dem der stadig har siddet i din krop og holdt nogle af ÆL smerterne tilbage, eller hvad man nu skal sige.. Nogle kvinder får mange smerter og andre mærker den overhovedet ikke (her er jeg desværre i blandt!) Men se det på den lyse side, du kan mærke din ÆL, så ved du jo også hvornår det er bedst at hygge lidt med kæresten
Anmeld