det er helt vildt mystisk... stort set alle mine kollegaer har uafhængigt af hinanden spurgt hvor meget jeg har tabt mig siden jeg blev gavid... jeg svare 1-2 kg. som er det jeg har... og alle kigger de vandtro på mig... alle mener jeg har tabt mig mere og at man tydelig kan se på min mave at jeg er gravid!?!?
jeg er ikke engang 10 fulde uger.... men alligevel kan jeg ikke skjule det... der er mennesker i toget der kigger på min mave og smiler til mig... jeg kan ikke lade være med at frygte hvor stor jeg ender med at blive!!!
og ja det er min første graviditet så det kan jo ikke være fordi jeg er udvidet!? eller kan det godt være det... for jeg har jo tabt en del kilo det sdste år... kan det være det der gør det??
Anmeld