StephanieJ skriver:
Har det på samme måde, eller ihvert fald nogen der er behagelige (igen dem med kinahæl bl.a.) de er så behagelige, men nok også fodi du ikke spænder så meget i foden osv. for at holde balancen og i det hele taget holde skoen på foden.
Derfor jeg også elsker højhælede med spænder/remme som disse da man ikke behøver tænke over om ens fod ryger ud af dem når man tager et skridt osv. 

Kæresten mener dog man skal gå i stilletter, men åh - jo heller ikke hans fødder der går amok 

Ja nemlig, så kan man ikke gå et eneste skridt til sidst, pga ømme fødder
, har selv støvler med kina hæl, og dem kan jeg løbe i hvis det skulle være, fordi man har sådan en god balance i dem
. Men stilleter uden remme er jeg heller ikke så glad for
, synes også at man smutter ud af dem, det er så trættende... Min kæreste synes det er helt fint hvis jeg blot tager fine ballerina sko på i byen, da vi er lige høje, så når jeg er i byen med ham, får jeg lige skånet fødderne lidt, aaaarh 

Anmeld