Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Secrets skriver: HVor er de dejlige! Håber deres fremtidige operationer går godt!
HVor er de dejlige! Håber deres fremtidige operationer går godt!
Tak ska du ha
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
LouiseVous skriver: Nårhh Hvor er de nuttede.. Lækre drenge
Nårhh Hvor er de nuttede.. Lækre drenge
Taaaaark
Dejlige dejlige drenge.
Hvor er det dejligt, at de kan tage op til 4 timer i streg om dagen. Så husker du vel at hvile der?
Knus fra en anden tvillingemor, som følger godt med på fjæsen.
KaMa skriver: Dejlige dejlige drenge. Hvor er det dejligt, at de kan tage op til 4 timer i streg om dagen. Så husker du vel at hvile der? Knus fra en anden tvillingemor, som følger godt med på fjæsen.
Ja du kan tro der bliver knaldet brikker i tidsrummet mellem 12 og 16
Jamen, så længe der bliver knaldet, så er det jo fint. At det er brikker er nok den bedste investering for tiden...haha
KaMa skriver: Jamen, så længe der bliver knaldet, så er det jo fint. At det er brikker er nok den bedste investering for tiden...haha
Ja det er sku den eneste måde der bliver knaldet på her i huset for tiden. Vi har de bedste intentioner om at nu skal vi dælme hygge i aften, men når klokken bliver 21 ligger vi på hver sin sofa og bobler
smillaluna skriver: Ja det er sku den eneste måde der bliver knaldet på her i huset for tiden. Vi har de bedste intentioner om at nu skal vi dælme hygge i aften, men når klokken bliver 21 ligger vi på hver sin sofa og bobler
Haha... Ja, det er vist meget normalt - specielt i tvillingefamilier..
smillaluna skriver: Inspireret af de SKØNNE billeder Malene84 har lagt ind af sine lækre drenge, vil jeg da osse liiiiiiiige flashe mine Drengene er nu 6 måneder og de bliver sku mere og mere dejlige for hver dag der går Vi går stadig til regelmæssige hjerteskanninger med Emil fordi han har hul i hjertet, og det ser ikke ud til at hullet umiddelbart lukker sig af sig selv. Men som det er nu vil de ikke operere ham (heldigvis!!!) De skal begge opereres når de bliver 1 år, dog i den anden ende af kroppen. De er født med urinrørene på det forkerte sted. De udmunder simpelthen ikke det rigtige sted og skal derfor flyttes derhen hvor de hører til. Det foregår i fuld narkose, og det er jeg dælme ikke pjattet med. Men det skal bare overståes. Ellers synes jeg det bliver nemmere og nemmere at være tvillingeforældre, men vi har stadig store soveproblemer. I løbet af dagen er der ingen problemer og de kan tage op til 4 timer i streg om eftermiddagen. Men til nat og om natten har vi balladen. De vågner meget ofte og er kede af det eller sultne, og det tager meget på energien at vi ingen søvn får. Men vi klarer det. Tak fordi i læste med
Inspireret af de SKØNNE billeder Malene84 har lagt ind af sine lækre drenge, vil jeg da osse liiiiiiiige flashe mine
Drengene er nu 6 måneder og de bliver sku mere og mere dejlige for hver dag der går
Vi går stadig til regelmæssige hjerteskanninger med Emil fordi han har hul i hjertet, og det ser ikke ud til at hullet umiddelbart lukker sig af sig selv. Men som det er nu vil de ikke operere ham (heldigvis!!!)
De skal begge opereres når de bliver 1 år, dog i den anden ende af kroppen. De er født med urinrørene på det forkerte sted. De udmunder simpelthen ikke det rigtige sted og skal derfor flyttes derhen hvor de hører til. Det foregår i fuld narkose, og det er jeg dælme ikke pjattet med. Men det skal bare overståes.
Ellers synes jeg det bliver nemmere og nemmere at være tvillingeforældre, men vi har stadig store soveproblemer. I løbet af dagen er der ingen problemer og de kan tage op til 4 timer i streg om eftermiddagen. Men til nat og om natten har vi balladen. De vågner meget ofte og er kede af det eller sultne, og det tager meget på energien at vi ingen søvn får. Men vi klarer det.
Tak fordi i læste med
Ihh hvor er de bare dejlige at se på !
smillaluna skriver: Uha det må vi hellere lade være med at sige til min mand
Uha det må vi hellere lade være med at sige til min mand
Hahahahaha. Ja det er nok ikke enhver mands drøm at få sådan noget at vide.
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128