Heeej baby.dk-venner 
Jeg har hele dagen, haft en underlig metallisk smag i munden, ja - lidt mystisk.. Jeg har ladet mig fortælle før, at det faktisk er noget man kan få hvis man er gravid.. Vi
fingre for det, meeen - vil lige spørge jer, har I prøvet sådan noget? Eller er det vrøvl?
Min kæreste siger at han tror jeg er det denne gang, det har han haft på fornemmelsen siden sidste mens, han har heeeele tiden sagt jeg ikke får det her den 10.
Jeg håber da han har ret, men jeg bliver selv lidt 'bange', for jeg føler slet ikke jeg er det, synes jeg altid får min mens, så jeg tror nærmest ikke på at den kan udeblive.. Min kæreste har lokket mig til at holde mig til han kommer hjem fra fodbold, så vil han købe en test, men synes selv det er skide ligegyldigt nærmest, fordi jeg føler ikke det er denne gang jeg er det.. Men han er så sikker, så er helt bange for at tage testen, kender I det??
Men ja, så undrede jeg mig over den metal smag i munden idag
Og ville lige hører jer ad, det kan jo være 
Anmeld