jeg har sgu lige brugt 1½ time af mit liv på lægevagten...

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

28. juli 2008

Astrid P

Jeps, det var hvad hun sagde til mig. Jeg ved ikke om det bare er hende der er emsig, men det sagde hun sgu!

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

28. juli 2008

Nadi

Ej Loggi, rigtig god bedring til Tif. Håber godt nok det snart gåe over, for kan sagtens følge dig i det der med at sidde med en varm baby i sommerheden, man er jo selv ved at koge over. Og hvordan mon de små så ikke har det 8(
Ihvertfald rigtig god bedring til både Tif og Emil
:)

Mette jeg tror sgi desværre at Astrid har ret, det synes jeg altså også at sygeplejersken sagde da Oliver blev stukket.

-Nadia

Anmeld

28. juli 2008

Loggidut

tak alle sammen, i er bare så søde, ja tif fik igen panodil klokken 5 til morgen, hvor hendes feber bare rasede på det voldsomste, så fik hun sig en ordentlig lur på en time elle 1½, og vågnede op, næsten feberfri, jeg har lige fået hældt lidt mad og vand i hende...og nu har jeg puttet hende igen.

jeg ved jo bare godt at hun vågner syg op igen :(

jeg skal nu heller ikke brokke mig, for hun er ikke en af dem der har været mest syg...men for pokker, i den her varme? det er bare så synd, og ja så er vi da 3 nu med syge unger!

god bedring til i andre:)

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.