Gyllibik skriver:
Hej..
Tænkte på, om i andre er begyndt på babyværelset. Hvor søger i inspiration?
Jeg selv er slet ik' gået igang med værelset endnu. Har lidt svært ved at beslutte mig for hvordan det skal se ud.
tjaaa... vi er da i hvet fald så småt gået igang med at gøre os tanker 
Vi tager det nu stille og roligt... jeg går på barsel om 4 uger, og så er der jo rigtig god tid til at ordne og indrette osv 
Men jeg har for det meste mine idéer i hovedet.... tror såmænd ikke at jeg decideret får min inspiration et bestmt sted.... for syns for det meste, at børneværelser er meget lyseblåt/ hvidt og lyserødt/hvidt... og det er ærlig talt ikke lige mine favorit farver... heheh!!!
Vores piges væreslse blir meget i de grønne og lilla nuancer... nok mest fordi det er mine egne yndlingsfarver...
heheh
Men når vi kmmer lidt længere frem, må vi da klart lave en tråd med billeder fra ungernes komende værelser... er mega nysgerrig efter at se, hvad I andre kan finde på!!! 
Mange hilsner fra Lea
Anmeld