Jeg tror virkelig ikke William kan lide smagen af sin tandpasta. DEn er mild mint, men han går omok når den kommer i munden. Hvis jeg abre kommer vand på er det lidt bedre, men stadig noget han hader selvfølgelig.
Hvilken en kan anbefales der IKKE smager af mint men stadig lever op til kravene???
Og netshopping...nøj jeg er er åndssvag:) Har lige brugt 700 kr på katvigs grønne æbleprint sengetøj i baby og junior str. Bruger jo stadig babydynen andre steder end i sengen... He he, har bare været smask forelsket i det SÅ længe at nu måtte jeg eje det..evt også til den næste kommer jo.
Er nu gået ind i 2 uge på arbejde. Hvis i er midtjyder og så noget om en parade på FLyvestation Karup torsdag i sidste uge..så var jeg der midt i mængden af soldater:)
Hold det var hårdt og kedeligt, men dronningen skulle jo kigge forbi os.
Det er super at være i gang igen, har det godt med det, men kan mærke jeg mangler timer i min dag. Specielt efter arbejde kunne jeg godt bruge 1 time inden jeg skulle hente William for lige at kunne handle ind i byen osv.
Men ellers er det super.
Anmeld