Jeres liv jeres valg.
Dog er der er stort arberdabay
Tiden er til tider meget til mig tid og kæreste date kæreste ture mini ferier, hvem kan tage de 4 børn. Hvor meget man end gerne vil åbne hjem og hjerte er 4 bare flere end 2 og 3.
Tiden er også at i børnehave skole og sfo er der bedste forældre dage der ligger kanon skod på dagen. Vil man være favne og deltagerne 4 steder i samme tidsrum . Var til jule klip med vores kun 2 stk hvor bedste mor og jeg byttede plads undervejs. Flere bedste forældre følte sig delt da der var 3 børn men kun en bedsteforældre og forældrene var jo på job.
Forældre møder, der slåes sammen med fælles info og dernæst ud i klassen så skal man igen være blæksprutte.
Sport aktiviteter. Kampe i weekenden hvem køre med hvem. Ude kampe når de bliver ældre er ikke kun 20 min væk.
Der intet mere skønt end en stor familie. Der bare massivt mega meget koordinering. Stress sætter sig i kroppen og ligger på lur. Både job og familie liv kan få den djævel til at vise sig igen SELVOM det til en start blev udløst af job.
Anmeld
Citér