Vi er rigtigt gode sammen, og er meget lykkelige. Jeg er bare super hormonel og føler mig riiigtigt meget udenfor lige for tiden hvilket så ender med at jeg bliver sur og ked af det, på ham. Men den ligger mere hos mig end min kæreste, så den del skal jeg have arbejdet med. Han gør ikke noget forkert, det er bare mig der er hys. Han er heldigvis super god til at snakke om tingene, så tænker vi kommer på rette vej igen.
Lige nu fylder det bare rigtigt meget pludseligt at skulle omstille sig fra aldrig at skulle være andet end bonus mor til hans 11 årige datter (som jo også er ret nyt), pludseligt til at vi skal have et barn sammen.
Og mange bekymringer omkring, om alt nu er i orden med baby og sådan nogle ting. Jeg tror scanningen I morgen, kommer til at give et skub i den rigtige retning.
Vi kan tilbyde et helt fantastisk liv til et barn. Han er en fantastisk far og barnet får den bedste og mest omsorgsfulde storesøster 
Anmeld
Citér