EDIT: hov, jeg kan se forummet blev sat igang igen af noget spam. Jeg beklager indlægget
Jeg kan godt lide proteinbarene fra Barebells og proteinpandekagerne fra Bodylab. Derudover kan jeg finde på at tage et scoop kaseinprotein (også fra Bodylab) om aftenen. I mente at jeg har spist vegetarisk og været eliteatlet; jeg tænker de færreste “almindelige” (måske udover hobbybodybuildere) har brug for ekstra protein end hvad de får igennem kosten.
Mht. sukkerfrit synes jeg ofte at sukkerfri sodavand smager lige så godt som almindelig. PepsiMax er nok min yndlings sukkerfri sodavand.
Mht. fedtfri tænker jeg kun det giver mening at skrue ned for den animalske fedt. Dvs. vælge magre kød/mejeriprodukter. Men nødder, fed fisk og avocado skal man ikke være bange for! Et slank krop på bekostning af ens sundhed er ikke det værd.
Anmeld
Citér