Senasmor skriver:
SKAL det være den dukke?
Nu kender jeg den ikke.. men jeg har set i Føtex b.la man kan få en dukke hvor man laver mos til dukken selv, ( Altså din datter gøre det self ) hvor man får en legetøjs blender med til at blende det med. Mosen følger self med.. så har hun huld fra mund til numse, hvor "afføringen" kommer ud, så hun selv kan skifte hende også
Det skal være en luvabella. Det er den eneste hun vil have og hun har allerede en babyborn som også kan få vand og 'mos' og så kommer det ud i den anden ende. Hun ønskede sig den brændende til jul, og har 'arbejdet' herhjemme og hos hendes bedsteforældre de sidste måneder for at spare op selv og har nu endelig råd til den. Så virkelig nedtur den ikke er at opdrive pt.
Men tak for tanken
Jeg syntes ikke den luvabella er noget særligt, og ved der findes andre smarte dukker også, men hun har bare sat sig for at det skal være den.
Anmeld
Citér