Babytiime skriver:
Der bliver spurgt pænt og høfligt OM man vil bruge nogle sekunder på at stemme på hendes baby. Ikke sat et krav op om at man SKAL. Det er da helt utroligt at der skal hakkes så meget på hende og ligefrem skrives at man ikke synes hendes søn er sødest Jeg stemmer på din lille nisse som jeg synes er vældig sød
Rigtig glædelig jul til dig også.
Jeg er helt enig.
Jeg ved ærlig talt ikke, om folk er lidt julestressede, eller om det er jantelovsmentaliteten, der titter frem her, men jeg synes bestemt ikke, at trådstarter har gjort noget forkert. Det svarer vel til at ens venner også stemmer på trods af at de måske ikke ville have stemt, hvis de ikke kendte barnet.
Jeg har ikke stemt (da jeg ikke ønsker at give mit telefonnummer og min e-mail), men jeg synes, din dreng ser dejlig ud, og jeg håber for din skyld, at han vinder/kommer i top 10, eller hvad det går ud på.
Hav en dejlig jul!
Anmeld
Citér