Nadi skriver:
Det er bare så fedt!!! Og stort TILLYKKE med babyen, det har jeg vist slet ikke fået sagt. Det er da bare så vild og dejligt for jer.
Og skønt at der er en lille sputnik med et fint hjerteblink 
Skriv lige når I har givet Sebastian nyheden og fortælom hans reaktion. Når vihar spurgt Oliver om han ville have en lillebror eller lillesøster siger han NEJ, så spørg viom han vilhaveen hund og så kommer der et klingende JA
Da vi fortalte Sebastian det, da jeg ventede tvillingerne, reagerede han næsten ikke. Han var jo også kun de der 2,5 år og var egentlig ret ligeglad. Han forstod det vist ikke rigtig. Først da maven begyndte at blive kæmpestor, viste han en smule interesse, men ikke meget.
Så det bliver jo noget helt andet nu, hvor han er 5 år og forstår alt. Han forstår jo så også de negative sider af det, så det er jo ekstra spændende. Heldigvis er der kun én derinde - det var min største frygt for hans skyld at der var to igen.
Anmeld