SnartMorTil>4 skriver:
Åhhh jeg har slet ikke haft de tanker med mine børn jeg har fået, men denne gang her med tvillingerne er de noget helt andet
er præcis 13+0 idag.
jeg så dem i tirsdags, sprællevende og fine i str og tal.
men skal først se dem igen den 20 feb! og jeg er så hamrende nervøs for dem
hvad nu hvis?
jeg ville ønske jeg bare kunne se dem når jeg havde behov for det, eller bare vide at de var okay og der er liv i dem begge . .
ved ikke om det er fordi jeg er blevet skræmt af alle historierne hvad der kan ske med tvillinger, men ønsker så brændende at de begge kommer til verdenen om et halvt år begge 2 
jeg fik jo først chokket at der var 2
og så kom stoltheden og glæden, og nu er nervøsiteten så ankommet. .
Hvor er det dejligt med 2 på engang
Gid det var mig eller at det engang bliver mig!
Tit hvis man tænker negative tanker eller er for bekymret, så sker der tit negative ting. Det er ikke for at skræmme dig, men prøv at tænk positivt. Se på de gode sider af tingene indtil videre, sæt pris på de små ting og bare slap af. Det er hellere ikke godt at stresse. Jeg havde læst at kunne gives videre til barnet, pga stress udløser et stof i kroppen, som kan videregives.
Bare læn dig tilbage og glem de negative ting 
Anmeld