Anonym skriver:
Årh tøser - jeg skal giftes til sommer og har drømt om vintage/boheme bryllup, men sagen er den, at jeg er en 46/48 i kjole og det er som om at den enkelte, vintage, blondestil ikke går skide godt i spænd med min store krop 
I dag var jeg så ude og prøve brudekjole for første gang og desværre blev min teori bekræftet - man skal være et lille nips med lille barm osv, for at de kjoler jeg drømmer om, er flatterende!
Jeg prøvede en masse forskellige stile og kjoler. Jeg kom ned på 3 kjoler - slet slet slet ikke min stil, men de var klart pænest på mig!
Hvad gør man så?
Har lige lavet en lille afstemning omkring hvilken kjole der er bedst til mig og om de overhovedet er pæne!
Helst sikkert kjole 3 du får en mega lækker talje den klæder din krop super flot. Kjole 2 er mega no go i min verden syntes du ser uformelig ud
Anmeld