Michelle21 skriver:
Hej piger.
Jeg er lidt nysgerrig, jer der fødte på kolding sygehus hvor længe var i indlagt fordi jeg kan ikke rigtig finde ud af om man skal føde ambulant??
Jeg ville have det dårligt med at komme hjem lige efter..
og jer andre der ikke fødte på kolding hvor længe var i??
Vi skal være i sønderborg og har fået at vide at som førstegangs førende er man der 24 timer hvis alt går som det skal. Man bliver ikke sent hjem før man selv er tryg ved det, plus de skal have set en god sutte teknik og våde bleer ved barnet, og moren skal også have tisset inden man kommer hjem.
Er der opstået det mindste under fødslen, en kraftig bristning , for stort blodtab eller andet så bliver man selvfølgelig længere.
Det var sådan kort lige hvad vi fik forklaret omkring opholdet på sygehuset. skal ikke kunne sige om det er så meget anderledes i kolding.
Anmeld