Hold nu op hvor er jeg træt og med lasede følelser efterhånden.
Som jeg tidligere har skrevet om har jeg en moderkage der sidder for lavt og er i risiko for farlig blødning/for tidlig fødsel og evt så tidlig at barnet ikke kan overleve 
Efter min sidste tur på sygehuset fredag nat var blødningen stoppet igen. Men i nat vågner jeg så med smerter og bløder en hel del. Fødegangen ringer efter en ambulance til mig og hu hej vilde dyr bliver jeg kørt der ind. Tilbragte så natten på sygehuset, men fik heldigvis lov til at tage hjem igen her til morgen da blødningen stilnede af.
Er bare så udmattet over at være bekymret hele tiden og JM sagde direkte til mig at man ikke kan udelukke at jeg pludselig begynder at bløde helt vildt og at barnet så skal ud ved akut kejsersnit uanset om det er klar eller ej.
"Men gå nu hjem og slap af og prøv at tænke på noget andet"
Anmeld