Så er billedet her! :D

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

31. oktober 2012

thegirl22

Snehund skriver:



sjov fornemmelse at være så hemmelig ik?!

Min mavestørrelse svinger i løber af dagen. Om morgenen og først på dagen ligner jeg "mig selv" - sidst på dagen og især om aftenen, ser jeg meget gravid ud.

I starten synes jeg, at jeg var meget oppustet, på en "gravidagtig" måden - nu er der faldet lidt ro på (15 + 4).

Den endelige vurdering af hvor langt du er henne, den kan du vist først få til en scanning, der måleder de fosterets længde fra hovede til hale - og det afgør hvor langt man er henne (inden for de første 12 uger).

Held og lykke



Tihi jo det er en meget underlig fornemmelse jeg skjuler det virkelig meget! glæder mig til at finde ud af hvor langt jeg er hvor stor er du nu?

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

31. oktober 2012

Snehund

thegirl22 skriver:



Tihi jo det er en meget underlig fornemmelse jeg skjuler det virkelig meget! glæder mig til at finde ud af hvor langt jeg er hvor stor er du nu?



Det kan jeg ikke helt svare på, har ikke målt omkreds, men jeg havde/har heller ikke flad mave, når jeg ikke er gravid, den har altid været lidt rund (også når jeg træner en del og er ret slank) det er min natur.

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.