Barsel - holde kontakt med arbejdspladsen

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

21. oktober 2012

Eliza

Jeg har holdt det ved lige. Jeg gik på barsel 10 uger før jeg fødte. 

Jeg arbejder i en børnehave, og har både før og efter jeg fødte besøgt min arbejdsplads hva 1 gang hver 14. Dag. Jeg har os inviteret mine kollegaer hjem til spisning og vi mødes ca 1 aften om måneden, til hygge. Der er sket nogle om rokerringer på arbejdspladsen feX. Er vores leder "udlånt" og jeg har fået 3 nye kollegaer (stor omvæltning når vi kun er 6 ansat 

alt dette ville jeg nok ik ha vidst noget om hvis jeg ik selv havde holdt mig til. Yder mere tror jeg bare det bliver meget nemmere at komme tilbage her til januar. 

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

21. oktober 2012

Kay

da jeg blev sygemrldt tg jeg ind på arbejdet med 3-4 ugers mellemrum og sagde hej... nogle gange ed kage

har også tænkt at besøge dem her efter fødslen... måske en gang om måneden

Anmeld

21. oktober 2012

Miss BananaHammock

Tror også jeg vil bage en kage og smutte forbi jobbet Om ikke andet så for at bage lidt kage

Anmeld

21. oktober 2012

Astrid P

Miss BananaHammock skriver:

Tror også jeg vil bage en kage og smutte forbi jobbet Om ikke andet så for at bage lidt kage



Hæh, altid godt med en god undskyldning for at bage... Jeg har fødselsdag i morgen og sidste arbejdsdag på tirsdag, så det kommer nok også til at kræve en kage eller to!

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.