Kofoed. skriver:
Ja, det med plads og frihed er nødvendigt, vi har først fundet vores balance for nyligt og nu er jeg låst til hjemmet er par uger.
Dejligt i har det så godt sammen (selvom ulykken godt kunne være foruden), det lyder som et godt sted for en baby.
Men det er vel også dejligt, at have tid uden den store, så man lære den lille at kende helt selv. Tror det lyder forkert, men håber du forstår. Hvordan går det med den store forresten?
Lærke har det rigtig godt for tiden. Hun er blevet så god i hendes træning med fys, at vi nu overvejer rideterapi om et par måneder eller 3
Forstår hvad du mener og jo, det er lidt rart at man kan have lidt tid uden Lærke til at lære baby at kende, og man kan jo ikke sige at Lærke mister noget ved det, da hun jo bare følger sine faste rutiner

Men selvfølgelig får hun også ferie fra børnehaven her i sommer, så vi kan hygge hele familien
Anmeld