Issa skriver:
Du kan ikke komme i kontakt med din nabo, og høre hende ad?.. HVis det var min og jeg var glad for den, så havde jeg taget til dyrlægen straks!.. nok også for et par dage siden.. En padde i den der størrelse skal ikke gå mange dage uden mad før den dør af sult.. Og hvis ikk hun vil ha den til en dyrlæge så ville jeg aflive den/få den aflivet.. Eij hvor er det synd altså
Selv hvis jeg kunne komme i kontakt med hende, ville jeg ikke kunne komunikere med hende, da hun måske kan tre danke ord i alt.
Og det svært at bruge googletranslate over en telefon.
Desværre har jeg heller ikke hendes nr. kunne forstå på hende at det hastede med at komme afsted, og da hun ikke kunne give noget bestemt tidspunkt hun ville være hjemme på så er det hele lidt vanskeligt. Tror hun er meget glad for den, så jeg tager den selv lige en tur på dyrehospitalet i morgen så.
Fik bare kastet nøglerne i favnen og besked på at fodre to gange om dagen og så fløj hun afsted. Tror måske der er sket noget i familien?? ved det dog ikke.
Ved bare jeg ikke vil lade den lille baby der lide alt for længe. 
Anmeld