Han er da bare super sej, og hold da op han vil frem i verden. Det er da mega flot at han allerede kan de ting. Men ja, så bliver tilværelsen lidt hårdere indtil deres hjerne også følger med, så de kan forstå hvad de må og ikke må.
Men stor stor dreng. Så flot.
Har det så givet mere ro idag at han har været i vuggestue?
Og går det fremad med opgaveskrivningen?
AG
Ahh det har været skønt at have nogle timer herhjemme i helt ro! Men så savnede jeg ham efter frokost igen og hentede ham tidligt
Han var super glad da han blev hentet og sad som sædvandligt som en af de sidste og skovlede eftermiddagsmadder ind.
Det går stille og roligt fremad med specialt (læs stille...). Men i morgen skal jeg op og hente en bog jeg har bestilt (den kommenterede lov) og så er det vist nok igang!
Men ja, han har meget fart på. Men Mikkel gik også da han var 9 mdr. men det håber jeg nu ikke Richard gør. Han bliver jo 9 mdr. i overmorgen


. Han er bare slet ikke klar inden i hans lille hoved til at gå. Eller det mener jeg i alt fald ikke, nu må vi jo se hvad han synes.
Anmeld