Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
Ditte_Marie skriver: Jeg krydser fingre Men mener at med Clear blue digital testen behøver det ikke at være morgenurin.. Jeg tog i hvert fald min om aftnen
Jeg krydser fingre Men mener at med Clear blue digital testen behøver det ikke at være morgenurin.. Jeg tog i hvert fald min om aftnen
Ja, jeg kan godt se, at den skulle være ret effektiv siden den kan måle allerede fra 4 dage før forventet mens, men der står på pakken, at hvis man bruger den før forventet mens, skal man bruge morgenurin. Så jeg må hellere vente, selvom jeg har lyst til at tage den nu!
Jeg fik en svag streg, dog noget tydeligere end din og der var jeg 8 uger henne med min datter Jeg synes jeg kan se en svag streg, men det er svært at sige. Glæder mig til at høre hvad digitalen siger i morgen
Anonym skriver: Ja, jeg kan godt se, at den skulle være ret effektiv siden den kan måle allerede fra 4 dage før forventet mens, men der står på pakken, at hvis man bruger den før forventet mens, skal man bruge morgenurin. Så jeg må hellere vente, selvom jeg har lyst til at tage den nu!
umiddelbart kan jeg ikke se noget. Men bryder mig ikke om de tests, har kun brugt den en enkelt gang da jeg ventede min søn, ellers alle mulige andre end lige dem.
Nu fik jeg taget den der Clearblue digital test, og den var negativ, så jeg er ikke gravid.
Rart at få afklaring, og som sagt er det ok, jeg ikke er gravid endnu, jeg må jo bare afvente og se, hvornår jeg får mens og så op på hesten derfra!
Anonym skriver: Nu fik jeg taget den der Clearblue digital test, og den var negativ, så jeg er ikke gravid. Rart at få afklaring, og som sagt er det ok, jeg ikke er gravid endnu, jeg må jo bare afvente og se, hvornår jeg får mens og så op på hesten derfra!
Godt at du er okay med det, men det er nu lidt træls alligevel når graviditeten er ønsket
Håber du snart får en klar positiv test
Sof skriver: Godt at du er okay med det, men det er nu lidt træls alligevel når graviditeten er ønsket Håber du snart får en klar positiv test
Tak skal du have!
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128