TbCp skriver:
Hejsa
Ville lige dele lidt med jer.. jeg skal til fødselsdag imorgen og gaven bliver penge. Jeg synes det er så kedeligt med bare en lap i en kuvert, så jeg prøver altid at gøre lidt ekstra. Så her vil jeg dele nogle ideer med jer..
Jeg mangler dog billede af nogle fine fugle jeg lavede engang. De han på en gren og vingerne var foldede pengesedler...
Men her komme de andre ideer.
Jeg har desværre ikke billeder af det, men da en veninde fyldte 30 for 6 år siden, havde jeg købt 4 spande popcorn og fordelte 500,- i 25 øre ned i de 4 spande..
Da ovenstående venindes datter skulle konfirmeres for 2 år siden, der puttede jeg 1000,- i 10´ere og fordelte i 5 balloner i neon farver, samt 1 glas glimmer i hver ballon, så pustede jeg dem op, og bandt dem alle sammen med gavebånd. I kortet havde jeg tapet en nål fast, og så kunne der knaldes balloner.
Anmeld