Kian har fra 3 mdr. sovet som flg.
Formiddag og evt. middag (hvis han vil sove der - ikke altid han er træt)
I barnevognen udenfor, med alm. tøj på (body, bukser, evt. tynd bluse (hvis sne og minusgrader over 4-5 stykker dog med varm cardigan.), tynd hue og vanter og så ellers i sin Slee Bee. Ind imellem har han dog kun bukser og en kortærmet body og ingen sokker, da han ellers er helt gennemsvedt 
Tidlig aften
Sover han i sin tremmeseng (så han er tryg ved den når han skal til at sove på eget værelse.) Her sover han i en body og har en dyne løst over sig.
Til natten
Sover nøgen i en sovepose, og får så et dynebetræk over sig, er det under 16 grader, og et lille strikket tæppe.
Skal siges at Kian er et utrolig varmt barn, og vi må når det bliver varmere i vejret, nok have en nøgen Kiwi, med et lagen eller dynebetræk over..
Men ja, tjek nakke og brystkasse 
Hvis du syntes hænderne bliver alt for kolde kan du komme et par tynde sokker eller noget på dem
Men de små kan jo ikke regulere deres kropstemperatur endnu, så det er normalt at de har kolde hænder og fødder 
Anmeld