Hvor mange har eller har haft en sag statsforvalningen

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

7. februar 2011

Carina1977

Vi har kun brugt statsforvaltningen i forbindelse med fastsættelse af samvær.

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

7. februar 2011

Talbutikken

SussieThyssen skriver:



Nu har jeg stemt ingen af delene..men så bliver jeg i tvivl.
Med min den ældste lod vi børnebidraget køre gennem statsamtet, men det var efter fælles aftale..så en sag var det jo ikke...eller hvad mener du?

Kærligst
Sussie



Jeg ville mene at når i har kørt det gemme statsforvaltningen så er det en sag, det er bare fantastisk at i har været enige om det, det ville være slønt hvis det var sådan for alle

Anmeld

7. februar 2011

SussieThyssen

Talbutikken skriver:



Jeg ville mene at når i har kørt det gemme statsforvaltningen så er det en sag, det er bare fantastisk at i har været enige om det, det ville være slønt hvis det var sådan for alle




Oki doki..jamen så står mit kryds forkert

Anmeld

7. februar 2011

Aves.

Talbutikken skriver:

Statestikken viser at sager der ender i statsforvalningen er steget med 30%, efter at den nye forældresansvarslov trådte i kraft.

Den er nu lidt over 3 år gammel og der har efterhånden været en del i medierne omkring, at den i bund og grund slet har haft den virking som var påtænkt, men tværdigmod har haft den modsatte efekt.

Kan se at der jævnligt kommer spørgsmål omkring samvær m.m mere herinde på Baby, så jeg tænkte at det endeligt kunne være interesandt at se hvor mange at os bruger herinde der har være omkring statsforvaltningen i den ene eller anden sammenhæng. Derfor denne lille afstemning

Det er muligt at svare anonymt og give flere svar i afstemningen.

Jeg står selv nu og skal i retten omkring forældremyndigheden, efter 3 års torvtrækkerig frem og tilbage.



Jeg har lige været med bopæl og samvær. God oplevelse og dejligt der nu er papirer på det...det var min x og en udefra som tog kontakt.

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.