Multebær skriver:
Hehehe ja jeg synes bare det trykker over det hele. Hun grinede da hun mærkede hvordan han krøllede rundt med benene og hvor meget han bevægede sig selvom hovedet er i bækkenet.
Jeg troede at baby ville ligge meget mere stille når den var klar til at komme ud - og derfor tænkte jeg at han ikke var på vej. Men JM fortalte at jeg havde misforstået det. Nogle babyer ligger ikke mere stille op mod terminen. Det blev jeg glad for at høre!
Dejligt at høre, for min lille pige er også totalt aktiv. Især om aften fra ca. kl. 20 til midnat - det bliver dejligt, når hun kommer ud!
Så ved vi lige som, hvad vi skal lave om aftenen!
Hun ligger med hovedet nedad, ryggen i min venstre side og benene i højre side, så hun ligger som hun skal. Men HOLD DA OP hvor er jeg træt af hendes fødder.
De ligger konstant og masser rundt og sparker til mine ribben helt ude i højre side og jeg synes bare, det bliver værre og værre, så Anne - jeg ville ikke glæde mig for tidligt!


Anmeld